HABERLER
15 TEMMUZU GELECEK NESİLLERE AKTARIYORUZ
Orjinal Resim

15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi unutturmamak için Başiskele Yeşilyurt Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı’nda açılan 15 Temmuz Milli İrade Parkı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Başiskele Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Milli İrade Parkı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımı ile açılmıştı. 15 Temmuz gecesi yaşananların minyatürlerinin bulunduğu parkta ülkeleri için canlarını veren şehitler anısına 249 adet servi ağacı bulunuyor. Yine 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin minyatürlerle canlandırıldığı parkta ayrıca 1997 Postmodern Darbe, 1980 Darbesi, 1971 Muhtırası ve 1960 Darbelerine ilişkin video gösterimlerinin yapıldığı ve gazete kupürlerinden hazırlanan Darbeler Tarihi Müzesi bulunuyor. 15 Temmuz Şehitler köprüsü minyatürünün bulunduğu park alanında asker üniformalarına gizlenmiş hainler ve onlara karşı koyan kahraman Türk Vatandaşlarının ve Şerife bacının kamyonuyla verdiği mücadele anlatılıyor.

Bu mücadeleye televizyon ekranları ve internet üzerinden şahit olan vatandaşların ziyarette bulunduğu 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nı minik öğrencilerde ziyaret ediyor. Bilinçli nesillerin yetişmesi için Başiskele Belediyesi bu parkla 15 Temmuzu gelecek nesillere aktarıyor.

İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
162 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 09.11.2017 11:23:03
 
l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım