BAŞİSKELE BELEDİYESİ   |  
7 YILDIZLI KENT
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI 0533 200 41 99   |  
7/24 HİZMETİNİZDEYİZ 444 41 10   |  
E-POSTA İLE BİZE ULAŞIN bilgi@basiskele.bel.tr   |  
1
 
7/24 HİZMETİNİZDEYİZ 444 41 10  
HABERLER
Başkan Ayaz´dan Kaymakam Kantay´a Ziyaret
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, veda ziyaretleri kapsamında Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay´ı makamında ziyaret etti.
Başiskele´de Okuma-Yazma Bilmeyen Kalmayacak
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ülke genelinde başlatılan Okuma-Yazma Sefer
"10 Yılda Başiskele´mizi 7 Yıldızlı Kent Yaptık"
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 10 yıllık başkanlık sürecini değerlendirerek, "Belediye bütçemizi sevdamız olan Başiskele´mize aktardık ve i
 
 
Ücretsiz Diyetisyen Hizmetiyle Başiskeleliler Formda
 
Orjinal Resim

 

Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ücretsiz sunduğu diyetisyen hizmetiyle Başiskeleli vatandaşlar forma giriyor ve formda kalıyor.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Sağlıkta Yıldız” Başiskele'de yaşayan vatandaşların sağlığına büyük önem veriyor. Bu kapsamda Başiskele Belediyesi’nin ücretsiz olarak sunduğu ücretsiz spor merkezlerine ve diyetisyen hizmetlerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Özellikle kilo problemi olanların ve sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir yaşam sürmeyi hedefleyenlerin imdadına Sağlık İşleri Müdürlüğü diyetisyen ekibi yetişiyor. Başiskele Belediyesi’ne bağlı spor merkezleri, semt konakları ve belediyenin ana hizmet binasında hizmet veren uzman diyetisyenler, Başiskeleli’lerin formda kalmalarına destek oluyor.

UZMAN KONTROLÜNDE DİYET

Sağlıklı İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan iki uzman diyetisyen, her gün onlarca vatandaşa doğru beslenme ile ilgili danışmanlık veriyor. Sunulan hizmette, vatandaşın vücut yağ kütlesi de özel cihazlar ile ölçülüyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen vatandaşlar için kişiye özel beslenme programı hazırlanıyor. Gelen vatandaşların yüzde 90'ını kadınlar oluştururken, erkek vatandaşlar da kilolarını kontrol altına almak için bu hizmete başvuruyor. Son bir yılda yaklaşık 3 bin 100 vatandaşa hizmet veren uzman diyetisyenler, Başiskele’de halkın formda kalıp sağlıklı bir yaşam sürmesine destek oluyorlar.

KİLO ALMAK İSTEYENLER DE BAŞVURUYOR

Uzman diyetisyenler Betül Aydın ve Fatma Şule Kılıç’ın vatandaşa ücretsiz olarak verdiği diyetisyenlik hizmetine fazla kilolarından kurtulmak isteyen vatandaşların yanı sıra kilo almak isteyenler de başvuruyor. Zayıflıktan yakınan vatandaşlara da yine sağlıklı şekilde kilo almanın yollarını gösterdiklerini söyleyen Diyetisyen Betül Aydın, fazla kilonun birçok hastalığa da davetiye çıkardığını ifade etti. Diyetisyen Aydın, kilo problemi olan tüm vatandaşları doğru ve sağlıklı beslenme hizmetinden faydalanmaya davet etti.

4-6 YAŞ ÇOCUKLARA SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

Daha önce çocuklara yönelik hijyen eğitimi veren Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, 4-6 yaş çocuklara yönelik de sağlıklı beslenme eğitimleri veriyor.  Sağlıklı bir toplum oluşturma, sağlıklı nesiller yetiştirme ve ilçede yaşam kalitesini yükseltme hedefleri çerçevesinde, özellikle gıda güvenliği bilincinin yerleşmesi için okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara eğitim veriliyor. Güvenilir gıda ve sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleri sonucunda çocuklardan başlayarak tüm toplumda bu bilincin oluşmasını ve artırılmasını amaçlanıyor.

İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
157 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 05.02.2019 17:31:04
 
l Fotoğraflar
Başiskele´yi Keşfet
İlçemiz
Tarihi
Nüfus
Turizm
Sanayi
Ulaşım
Spor
Ekonomi
Kardeş Belediyelerimiz
Kent Konseyi
Dernekler
Kulüpler
Başiskele VR
Başkan
Özgeçmişi
Başkanın Mesajı
Projeleri
Foto Galeri
Kişisel Site
Mesaj Gönder
Departmanlar
Başkan
Başkan Yardımcıları
Meclis Üyeleri
Encümen Üyeleri
Müdürlükler
Müdürler
Muhtarlar
Organizasyon Şeması
Projeler
Planlanan
Devam Eden
Tamamlanan
Bilgi Hizmetleri
Hizmet Rehberi
Nöbetçi Eczane
Ne Nerede
İmar Durumu
Etkinlik Takvimi
Vefat Edenler
E-Belediye
İhale Rehberi
Kent Rehberi
Doküman Yönetimi
Meclis Kararları
Sağlık Hizmetleri
Üst Yapı Hizmetleri
Alt Yapı Hizmetleri
Kültür Sosyal Hizmetleri
Tesislerimiz
Etik Kurul Dökümanları
Formlar
Öneri ve Şikayetleriniz
Bilgi Edinme Bireysel
Bilgi Edinme Kurumsal
Başkana Mesaj
Konuk Defteri
Beni Haberdar Et
Kan Bankası
İletişim
Başiskele Belediyesi İletişim Bilgileri
Birim Telefonları
Basında Biz
Basın
Kurumsal Kimlik
Bilgi Edinme
Hesap Numaraları
Bağlantı Rehberi
Harita Görünüm
Diğer Binalarımız
Web Mail
Başiskele Çocuk Üniversitesi
BAŞİSKELE BELEDİYESİ , KOCAELİ-2018
YAZILIM K7