Kurumsal
Buradasınız :  Gezinti Bağlantılarını Atla
Belediye Başkanı
Başkan Yardımcısı- Kadir Kandemir
Park ve Bahçeler Müdürlüğü
 

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ


GÖREVLER:


İmar planında yeşil alan olarak ayrılmış ve mülkiyet sorunu çözülmüş alanlarda korular, parklar, yeşil alanlar, refüjler, çocuk bahçeleri, oyun alanları, spor alanları, meydan tanzimleri, rekreasyon alanları, eğlenme ve dinlenme mekanları ile yol ağaçlandırmalarını planlayarak uygulamasını gerçekleştirmek.
Başiskele Belediyesi sınırları içerisinde bulunan mevcut park, orta refüj, çocuk oyun alanlarının, spor alanlarının, yeşil alanların bakım ve onarımlarını, korunması, geliştirilmesi ve temizlik hizmetlerini yapmak. 
Müdürlüğümüzün sorumluluk alanı içinde bulunan ağaçların, süs bitkilerinin ve çiçeklerin hastalık ve zararlarından korunması için zirai mücadele çalışmalarını yapmak.
Vatandaşların Müdürlüğümüz konusunda çeşitli dilek, talep ve şikâyetlerini inceleyerek gerekli araştırma ve çalışmaları yaptıktan sonra çözümleyici yanıtları ve aydınlatıcı bilgileri vermek, görev ve yetki alanımızda kalan ve mevzuata uygun olan talepleri değerlendirerek çözüme ulaştırmak.
Kamu kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarıgelen Müdürlüğümüzün çalışma alanları ile ilgili talepleri değerlendirerek imkânlar ölçüsünde yardımcı olmak.
Gönüllü kurum ve kuruluşlarla Başiskele'nin ağaçlandırılması konusunda işbirliği yapmak ve koordineyi sağlamak.
Halkın ağaç ve çiçek sevgisini geliştirmek için bayramlar, festivaller, sergiler, eğlenceler ve yarışmalar tertip etmek, ettirmek.
Kalifiye eleman yetiştirmek için hizmet içi kurslar açmak, açtırmak ve açılan kurslar için katılımı sağlamak.
Müdürlüğümüzce hazırladığımız Stratejik planlama doğrultusunda hedeflerimize daha hızlı ulaşabilmek.


PERSONEL:


Müdürlüğümüz bünyesinde 1 peyzaj mimarı, 1 inşaat mühendisi, 1 peyzaj teknikeri, 21 kadrolu işçi ve 35 müteahhit işçisi bulunmaktadır.

 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım