HABERLER
Başiskele´de Koronavirüs Fırsatçılarına Göz Açtırılmıyor
Orjinal Resim
23.03.2020 10:22:51

Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgını nedeniyle bazı ürünlerde anormal fiyat artışları olduğu yönündeki iddialara karşı marketler ve gıda satışı yapan işletmeleri denetlemeye devam ediyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü Başiskele’de fırsatçılığa dönüştürmeye çalışanlar göz açtırmıyor. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından, özellikle temizlik, dezenfektan ürünleri ve bazı gıda ürünlerinin fiyatlarında fahiş artışlar olduğu yönündeki şikayetler üzerine sahaya inen zabıta ekipleri, ilçe genelinde denetim ve uygulamalarına devam ediyor.  

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların fahiş fiyatlar karşısında mağdur olmaması için Zabıta ekipleri, emniyet güçleri ile birlikte denetimlerini gerçekleştirdi. Fiyat-etiket kontrolünün yanı sıra ürünlerin kullanım tarihleri ile fatura kontrollerinin de yapıldığı incelemelerde özellikle hijyen ürünlerinde ve makarna gibi gıda ürünlerinde denetimler gerçekleştirildi.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım