İÇERİKLER
Buradasınız :  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Sosyal Belediyecilik

Halil İbrahim Sofrası Aşevi
 
 
Başiskele Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren "Aşevi" birimimizde;  belediye sınırları dâhilindeki muhtaç durumda olduğu tespit edilen ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek yardımı ve hizmetinde bulunulmaktadır.
             
Ayni malzemelerin niteliklerine uygun şartlarda kabulü, depolanması, muhafazası ve yardım maksatlı olarak ücretsiz dağıtılmasıyla ilgili esasların belirlemesi ve dağıtım hizmetlerinin yürütülmesi işi gerçekleşmektedir.
              
Yardım başvurusunda bulunan vatandaşların ihtiyaçlı olup olmadığını Denetleme-Değerlendirme Kurulu'nca kontrolünü sağlamak amacıyla bildirimi yapılmakta ve gerekli tespitler doğrultusunda komisyon kararınca sıcak yemek hizmeti süreci başlatılmaktadır.
              
Aşevinin Başkanlık Makamı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve gıda sağlığı ile ilgili diğer kurum ve kuruluşların denetimleri ile denetimlerden geçer. Aşevi biriminde koordineli çalışma sağlanır ve günlük olarak çıkan yemeğin hijyen ve kalite yönünden kontrolleri yapılır.

İlçemizde vefat eden vatandaşların ailelerinin talepleri halinde aşevinden cenaze evlerine yemek gönderilir. Periyodik olarak hizmet verilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar evlerinde ziyaret edilerek memnuniyetlerini tespit edilir, aşevinde yemekli program yapmak isteyen kişi veya kurumların müracaatları alınılarak gerekli programlar yapılmaktadır.
Bugün Halil İbrahim Sofrası Aşevi'nden sıcak yemek hizmeti alan ihtiyaç sahibi 51 vatandaşımız bulunmaktadır.  İlçemizdeki 51 vatandaşımız ile günde 1 öğün olmak üzere sıcak yemek hizmeti ile aşımız paylaşılmaktadır.

Eğer siz de ihtiyaç sahibi ve evinde sıcak yemek pişiremeyecek birine yardım etmek istiyorsanız bizlere bildirimini aşağıdaki numaralardan yapmanız yeterli olacaktır. Böylece düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ev ziyaretleri ile sıcak yemek ihtiyacı tespit edilir ve hizmet süreci başlatılır.

Eğer siz de bu ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak ve onlarında aş'ına bir katkıda bulunmak istiyorsanız yine bizimle aşağıdaki numaralardan irtibata geçebilirsiniz
 
"Aşevi" ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorular için;
 
 0262 310 12 00- 1333-1335 dahili numaraları arayabilirsiniz.
 
Adres:YeniköyMerkez Mahallesi Cevizlik Caddesi No:1   Başiskele/KOCAELİ


 
DİĞER BAŞLIKLAR
Hayır Çarşısı
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım