İÇERİKLER
Buradasınız :  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Sosyal Belediyecilik

Başiskele Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren "Hayır Çarşısıi" birimimizde;  belediye sınırları dâhilindeki muhtaç durumda olduğu tespit edilen ihtiyaç sahiplerine temizlik, gıda, giyim, ayakkabı, züccaciye, kırtasiye, gelinlik, kumaş v.b gibi  yardım ve hizmetlerde bulunulmaktadır.
             
Ayni malzemelerin niteliklerine uygun şartlarda kabulü, depolanması, muhafazası ve yardım maksatlı olarak ücretsiz dağıtılmasıyla ilgili esasların belirlemesi ve dağıtım hizmetlerinin yürütülmesi işi gerçekleşmektedir.
              
Yardım başvurusunda bulunan vatandaşların ihtiyaçlı olup olmadığını Denetleme-Değerlendirme Kurulu'nca kontrolünü sağlamak amacıyla bildirimi yapılmakta ve gerekli tespitler doğrultusunda komisyon kararınca yardım hizmeti süreci başlatılmaktadır.
              

Periyodik olarak hizmet verilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar evlerinde ziyaret edilerek ihtiyaç durumu ile ilgili araştırmalar yapılır, yardım komisyonuna sunulur ve komisyon kararına göre yardım hizmeti süreci başlatılır. Yardımlar sonrasında vatandaşların memnuniyetlerini tespit edilir,

Bugün Hayır Çarşısı sosyal yardım birimimizden hizmeti alan ihtiyaç sahibi yüzlerce vatandaşımız faydalanmaktadır

Eğer siz de ihtiyaç sahibi ve yetim, öksüz, dul ve yoksulluk sınırı altındaki bir komşunuza  yardım etmek istiyorsanız bizlere bildirimini aşağıdaki numaralardan yapmanız yeterli olacaktır. Böylece düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ev ziyaretleri ile yardım ihtiyacı tespit edilir ve hizmet süreci başlatılır.

Eğer siz de bu ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak ve yardımda bulunmak istiyorsanız yine bizimle aşağıdaki numaralardan irtibata geçebilirsiniz. Evinizdeki her türlü giyim eşyası, ayakkabı, ev eşyası, kırtasiye malzemesi v.s. gibi ikinci el eşyalarını ya da hiç kullanılmamış ama modası geçmiş eşyalarınızı bizlerle paylaşarak ihtiyacı olan bir insanın mutluluğuna vesile olabilirsiniz.

 "Hayır Çarşısı" ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorular için;
 
0262 310 12 00- 1333-1335 dahili numaraları arayabilirsiniz.
 
Adres:YeniköyMerkez Mahallesi Cevizlik Caddesi No:1 Başiskele/KOCAELİ


 
DİĞER BAŞLIKLAR
Aşevi
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım