Kurumsal
KADİR KANDEMİR
   
KADİR KANDEMİR
Başkan Yardımcısı (III)
 
İletişim Bilgileri
0262 310 12 00
1244
kadirkandemir@basiskele.bel.tr

Sorumlu Olduğu Müdürlükler

  • Fen İşleri Müdürlüğü
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü
  • Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü
  • Zabıta Müdürlüğü

1978 yılında Almanya da doğdu. İlk ve Orta eğitimini Kocaeli de tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Programında tamamladı.

2005 yılında Mühendislik hayatına Keleş İnşaat şirketinde başlayıp altyapı, yol, konut, spor ve sanayi tesisi inşaatlarında şantiye mühendisi olarak çalıştı.

2006 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığında Yol ve Sanat Yapıları Kontrol Şefliğinde göreve başladı. Görevi süresince Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin önemli yatırımları olan altyapı, yol, köprülü kavşak ve tünel projelerinde kontrol mühendisliği, ardından kontrol şefliği görevlerini yürüttü.

2009 yılında Bir belediye iştiraki olan Kent Konut A.Ş. de Kontrol Amiri olarak göreve başladıktan sonra şirket bünyesinde Şantiyeler Müdürü olarak görevlendirildi. Görevi süresince kentin dönüşümüne ve gelişimine katkı sağlayan konut projelerini fen ve sanat kurallarına göre yapımını sağlamakla birlikte inşaatı tamamlanan konutların müşterilere teslimi, konutların bakım ve arızaların takip edilmesi hususlarında gerekli çalışmaları yürüttü.

2013 yılında Kent Konut A.Ş. de Planlama- İhale ve Hakediş Müdürü ardından Teknik Müdür olarak görevlendirildi. Şirketin yapacağı projelerin, mal ve hizmet alımlarının fizibilitesini yaparak yatırım programına alınması, tasarım süreçlerinden geçen projelerin yaklaşık maliyetlerinin hazırlanarak ihale edilmesine kadar gerekli Analiz, Keşif, Sözleşme ve Şartnamelerin hazırlanmasını sağlamakla birlikte, tamamlanan işlere ait Hakediş ve Kesin hesapların hazırlanması görevini yürüttü.

2015 yılında kamu görevinden ayrılarak Mühendislik deneyimine özel sektörde devam etme kararı aldı. 2015 yılı içerisinde Haldız İnşaat bünyesinde Proje Müdürü olarak göreve başladı. Köprülü kavşak inşaatı, Fabrika inşaatı Proje Müdürü görevlerini yürüttü. Fikirtepe kentsel dönüşüm projesinde Proje Müdürü olarak görev yaptı. Sakarya Bahçeşehir Koleji Eğitim binasını tamamladı.

2019 yerel seçimler sonrasında Başiskele Belediyesi'nde Teknik işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

İzcilik ve Gençlik faaliyetlerinde aktif, Doğa sporları ile ilgili,  Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bildiği Yabancı Diller
İngilizce
Deneyim
Haldız İnşaat Otomotiv ve Ticaret A.Ş. Proje Müdürlüğü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - Kent Konut A.Ş. Şantiyeler Müdürü, Planlama, İhale ve Hakediş Müdürü, Teknik Müdür Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Kontrol Şefi, Kontrol Mühendisi Keleş İnşaat Taah. Tic. San Ltd. Şti. Şantiye Mühendisi, İnşaat Mühendisi
Eğitim
Yüksek Lisans: Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Lisans: Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği
Uzmanlık
Proje yönetimi, kalite yönetimi, yol, köprü ve sanat yapıları, ulaşım ve altyapı projeleri, toplu konut projeleri, Teknik çizim, keşif ve metraj, birim fiyat analiz, hakediş ve kesin hesap, kontrollük, iş sağlığı ve güvenliği - A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı - ISO 9001 Baş Denetçisi - Teknik Bilirkişi
Konferanslar
İSGİP Konferans - İş Yerlerinde Sağlık ve Güvenliğini İyileştirme Projesi Kent Konut A.Ş. Sunumu
Yayınlar
Yüksek Lisans Tezi: Kocaeli İlinde Uygulanan Toplu Konut Politikaları ve İzmit İlçesine Etkilerinin İrdelenmesi Lisans Tezi: 10 ve 5 katlı betonarme yapıların Sap2000 bilgisayar programında modellenerek deprem davranışlarının karşılaştırması. Yapıların en üst katında bulunan farklı türdeki bir yapıda oluşacak deprem tesirlerinin incelenmesi.
 
 
Başkan Yardımcıları
ŞABAN BAYRAM
ÖMER SOYDAL
SEMA ARAT
 
Başiskele Belediyesi
Başkan
Meclis Üyeleri
Encümen Üyeleri
Müdürlükler
Müdürler
Muhtarlar
Organizasyon Şeması
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım