HABERLER
Başiskele Evlilik Okulu´nda Eğitimlere Devam
Orjinal Resim
28.10.2022 14:45:23

Başiskele Belediyesi, “Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla ilçede dünya evine girmeye hazırlanan çiftler ile yeni evlileri evlilik ve aile hayatı konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor.

Toplumun temelini oluşturan ailenin ve kadının güçlenmesine ve kale gibi sağlamlaşmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün öncülüğünde 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” ilan eden Başiskele Belediyesi, dünya evine girmeye hazırlanan nişanlı çiftlere ve yeni evli çiftlere Evlilik Okulu’nda eğitim imkânı sunuyor.

AİLEYE DAİR HER ŞEY

Başiskele Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Evlilik Okulu eğitimleri Uzman Aile ve Çift Terapisti Ayşe Altuğ tarafından verildi. Ayşe Altuğ, katılımcı çiftlere ailenin güçlendirilmesi, aile içi iletişimin en güzel şekilde sağlanması, aile içi şiddetin önlenmesi ve boşanmaya sebep olan çatışma durumlarının sağlıklı bir şekilde nasıl çözüme kavuşturabileceği gibi konularda çiftlere bilgiler aktardı.

KATILIM BELGELERİNİ ALDILAR

Başiskele’nin KALE’si aileyi daha sağlam temeller üzerine kurdurmak ve daha da güçlendirmek amacıyla verilen eğitim sonunda katılımcı çiftlere katılım belgeleri takdim edildi.

SÜRPRİZ HEDİYELER

Her ay yeni katılımcılarla devam eden Evlilik Okulu’nda çiftlere sürpriz hediyeler de verildi. Eğitimlere katılan her nişanlı çift Başiskele Belediyesi’nin düğün salonlarından yüzde 20 indirim hakkı kazanırken,  1 çifte robot süpürge, 1 çifte 1 gece konaklamalı tatil ve 2 çifte akşam yemeği hediye edildi.

BAŞVURULAR TELEFONLA ALINACAK

Başiskele Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen Evlilik Okulu, alanında uzman psikologlar ve aile danışmanlarını Başiskeleli çiftlerle buluşturmaya devam edecek. Eğitimlerden faydalanmak ve yuvalarını daha sağlam temellere kurmak isteyen vatandaşlar başvurularını 0534 952 67 99 numaralı telefonu arayarak yapabilecekler.

l Fotoğraflar
 
EvlilikOkulu3_28102022144521-3_1024_768.jpeg Orjinal Resim
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım