HABERLER
Başiskele´den Hatay´a Uzanan Gönülden İşler
Orjinal Resim
28.02.2023 12:42:42

Kahramanmaraş’ta arka arkaya yaşanan iki depremde büyük hasar alan yerlerden biri olan Hatay’ın Defne ilçesinde depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koordinesinde bölgede kurulan çadır kentin kurulumu tamamlanırken, konteyner kentin yapımı çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Depremin ilk gününden itibaren depremzedelerin yanında olan ve depremin yaralarını sarmak için seferber olan Başiskele Belediyesi, Defne’de her türlü çalışmanın içerisinde aktif olarak yer alıyor.

DEFNE’DE MİNİ BELEDİYE KURULDU

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat 2023 gününden itibaren Hatay’a tırlar dolusu insani yardım malzemesi göndermeye devam eden Başiskele Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaraları sarmak için mini bir belediye kurdu.

KONTEYNER KENT’İN ALTYAPISINA DESTEK

Defne’de kurulan Çadırkent alanına lojistik ve teknik destek ekipleriyle depremzedelere hizmet veren Başiskele Belediyesi, 6 ekskavatör ve 2 kamyon ile konteyner kentin alt yapı çalışmalarına destek sağlıyor.

ÇADIR KENT’TE TEMİZ İŞLER

Çevrenin ve toplum sağlığının korunması adına Çadır Kent’in belirli noktalarına Başiskele’den gönderilen 45 adet konteyneri yerleştiren Başiskele Belediyesi personelleri, çöp kamyonuyla günde 3 defa temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Kent merkezindeki çöpleri de toplayan temizlik ekipleri, özverili çalışmalarıyla salgın hastalıkların önüne geçiyor.

MOBİL AŞEVİ İLE GÜNDE 1000 KİŞİLİK YEMEK VERİLDİ

Başiskele Belediyesi ve ilçenin ileri gelen işletmelerinin ortaklığıyla hummalı bir çalışma sonucunda kısa bir süre içerisinde üretilen tam donanımlı konteyner mutfak, Hatay’ın Defne ilçesinde hizmet vermeye başladı. Başiskele Belediyesi Halil İbrahim Sofrası Aşevi’nin deneyimli aşçılarının görev yaptığı mobil aşevinde gönüllü personellerin sıcak yemek ihtiyaçları karşılandı. Ayrıca soğuk kış günlerinde görevli personellerin sıcak çay ve ısınma ihtiyacını da Başiskele Belediyesi gönüllü ekipleri sağlamaya devam ediyor.  

YEMEK DAĞITIMINA DESTEK SAĞLANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mobil aşevinde yapılan yemeklerde de tuzu olan Başiskele Belediyesi, Çadır Kent’in öğle ve akşam yemeği saatlerinde uzun kuyrukların oluşmaması adına yemek dağıtımına Antikkapı personellerine her gün gönülden destek veriyor.

HEM GÖNÜLLER HEM DE ÇADIRLAR ISINIYOR

Depremzede vatandaşların yaralarını sarmak için tüm imkânlarıyla seferber olan Başiskele Belediyesi, yardımsever Başiskeleliler ile depremzedeler arasında gönül köprüsü de kurmaya devam ediyor. Çığ gibi büyüyen yardımların koordineli ve güvenli bir şekilde afetzedelere ulaştırılmasını sağlayan Başiskele Belediyesi, Bahçecik Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği yardım kampanyası kapsamında alınan sobaları ve yakacak odunları afetzedelere ulaştırdı.

BAŞİSKELE’DEN 40 ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Çadır Kent sakini depremzedelerin çamaşırlarını yıkaması için kurulan Çamaşırhanelere Başiskele Belediyesi, 40 çamaşır makinesi daha bölgeye sevk etti. Gönüllü belediye personellerince yeni çamaşır makineleri çamaşırhanelere yerleştirildi.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım