HABERLER
Başiskele Belediyesi Yaz Spor Okulları´na Kayıtlar Başlıyor
Orjinal Resim
5.06.2023 13:05:55

Başiskele’de geleceğin hazinesi çocuklara ve gençlere büyük değer veren Başiskele Belediyesi, yaz tatilini eğlenceli ve verimli geçirmek isteyen çocuklara bu yaz da ücretsiz yaz spor okulları imkânı sunuyor.

Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile eğitimden kültür ve sanata, bilimden spora ilçede gençlere büyük katma değer katan Başiskele Belediyesi,  Başkan M. Yasin Özlü öncülüğünde sosyal belediyecilik anlayışıyla 4-16 yaş aralığındaki çocuklar için bu yıl da ücretsiz olarak Yaz Spor Okulları düzenleyecek. Başiskele’de geleceğin teminatı çocuklarımızın beklentilerini karşılamak, kentte spor kültürünü oluşturarak sağlıklı yaşama destek vermek, toplumun her kesimine kamuoyu yararı sağlamak amacıyla açılacak olan spor okullarına her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilginin olması bekleniyor.

SPOR OKULLARINDA 8 FARKLI BRANŞ VAR

Geleceğin yetenekli sporcularının da keşfedilmesini sağlayacak Başiskele Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda 8 farklı spor branşında eğitimler verilecek.

Başiskele Belediyesi Ücretsiz Yaz Spor Okulları’nda yer alacak branşlar ve yaş aralıkları şöyle:

BRANŞLAR  -  YAŞ GRUPLARI

Karate                7-13 Yaş

Yüzme                5-16 Yaş

Cimnastik           4-7 Yaş

Satranç              4-16 Yaş

Masa Tenisi        8-13 Yaş

Basketbol           7-16 Yaş

Voleybol             7-16 Yaş

Güreş                 8-13 Yaş

EĞİTİM YERLERİ

Başiskele Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek olan yaz spor okullarının eğitim yerleri de belirlendi.

Karate - Başiskele Belediyesi Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi

Yüzme – Başiskele Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu 

Cimnastik – Başiskele İlçe Gençlik Spor Salonu

Satranç -  Altınkent Gençhane, Âlâ Mekan (Yeniköy Kültür Merkezi), Kullar Gençhane, Yeşilkent Gençhane,

Masa Tenisi – Kullar Gençhane

Basketbol ve Voleybol – Hacı Mustafa Özsoy Spor Salonu, Başiskele İlçe Gençlik Spor Salonu

Güreş - Başiskele Belediyesi Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi

SON BAŞVURU 14 HAZİRAN

Başiskele Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü sorumluluğunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Kaymakamlığı’na bağlı Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilecek Yaz Spor Okulları’na başvurular 6 Haziran’da başlarken son başvuru tarihi 14 Haziran Çarşamba günü mesai bitimi olarak belirlendi.

BAŞVURULAR GENC-İ ÂLÂ İNTERNET SİTESİNDEN YAPILACAK

Başiskele Belediyesi’nin gençlere özel tasarlanan Genc-i Âlâ internet sayfası https://genciala.basiskele.bel.tr/ üzerinden Yaz Spor Okulları’na başvurular yapılabilecek. İnternet üzerinden başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak dolduran Başiskele’nin şanslı çocukları, kayıtlarının kabulünün ardından spor eğitimlerine başlayarak yaz aylarını hem eğlenceli hem de verimli geçirme imkânı bulacaklar.

Yaz Spor Okulları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0262 310 13 35 – 36 – 38 telefon numaralarını arayabilecekler. 

l Fotoğraflar
 
yazsporokullari_egitimyerleri_05062023130520-3_1024_768.jpeg Orjinal Resim
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım