HABERLER
Güzel İşler´in Şahitleri Başiskele Turunda
Orjinal Resim
17.11.2023 16:27:52

Mavi ve yeşilin buluştuğu, doğal yaşam alanları, tarihi değerleri, termal su kaynakları ile turizm ve kültür kenti olan Başiskele’de hizmet ve eser tanıtım turları düzenlenmeye başlandı.

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü öncülüğünde Başiskele Belediyesi tarafından ilçe genelinde ulaşımdan kentleşmeye, sosyal alanlardan tarihi yerlerin gün yüzüne çıkarılmasına kadar birçok hizmet ve eser kente kazandırılırken, Başiskeleli vatandaşlara bu eserler düzenlenen gezi programlarıyla tanıtılıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde yapılan geziye ilk olarak Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden öğrencilerle başlandı.

GÜZEL İŞLER’İ YAKINDAN İNCELEDİLER

Proteo Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nden başlayarak sırasıyla Yeniköy Atatürk Meydanı, Hüseyin Kaptan Şehitliği ve Anıtı, Damlar İbrahim Gencer Millet Bahçesi, Döngel Mustafa Çakır Millet Bahçesi, Barbaros Semt Meydanı, Aile Danışma ve Yaşam Merkezi, Kitaphane, Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi ve Başiskele Belediyesi Sosyal Tesisleri Antik Köfte Restoran ve Kafe’yi gezdiler. Her gün başka misafirleri ağırlayan Başiskele Belediyesi, “Hizmet Tanıtım Gezisi” kapsamında Rabia Hatun Semt Konağı ve Spor Merkezi ile Nene Hatun Kadın Spor Merkezi üyelerini ve BAMDER-Batı Trakya- Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği üyelerinin katılımıyla turlar düzenledi.

VATANDAŞLARDAN TAKDİR VE TEŞEKKÜR

Başiskele Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan eser ve hizmetleri yakından gören ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Güzel İşler’in şahitleri yapılan çalışmaları takdirle karşılayarak, emeklerinden  ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve ekibine teşekkür ettiler.

l Fotoğraflar
 
DishekimligiogrencileriAntikKofte_17112023162750-5_1024_768.jpeg Orjinal Resim
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım