HABERLER
"Filistin Hakkında Konuşmalıyız" Tiyatro Oyununa Yoğun İlgi
Orjinal Resim
5.12.2023 14:15:44

Başiskele Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro oyunu, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Oyundan etkilenen davetliler gözyaşlarını tutamadı.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Başiskele Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde dün akşam ilçe sakinlerini "Filistin Hakkında Konuşmalıyız" tiyatro oyunuyla buluşturdu. Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde dün akşam sahnelenen oyunu izlemek isteyen vatandaşlar salonu tıklım tıklım doldurdu. Başiskele Kaymakamı Necip Çakmak ve Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de vatandaşlarla birlikte tiyatroyu birlikte izledi.

FİLİSİTİNLİ MERYEM’İN HAYAT HİKÂYESİ, İZLEYENLERİ GÖZYAŞINA BOĞDU

Başiskele Belediyesi'nin ev sahipliğinde Tiyatro Ankebut tarafından sahneye konulan, Tiyatro Sanatçısı Nurdan Albamya İnce'nin yazıp oynadığı "Filistin Hakkında Konuşmalıyız" adlı tiyatro oyunu vatandaşlar tarafından büyük bir beğeni toplarken, oyundan etkilenen davetliler gözyaşlarını tutamadı.

İşgalci İsrail güçleri tarafından evinden zorla çıkarılmaya çalışılan, bu uğurda büyük bir mücadele veren Filistinli Meryem Ebu Najma’nın gerçek hayat hikâyesini konu alan 75 dakikalık tek kişilik tiyatro oyunu baştan sona büyük bir ilgiyle izlendi. Filistinli Meryem’in hayatını sahneye taşıdığı oyunda; Filistin’de yaşanan ortak acıları, işlenen insanlık suçlarını ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için verilen mücadeleleri gözyaşları içinde izledi. Başiskeleli tiyatro severler, oyunun sonunda Tiyatro Sanatçısı Nurdan Albamya İnce’yi yüksek performansını ayakta alkışlayarak ödüllenirdi.

Başiskeleli hemşehrilerine kültür ve sanat etkinlikleriyle büyük katkı sunan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, oyun sonunda sahneye çıkarak Nurdan Albamya İnce’ye çiçek takdim ederek performansından dolayı tebrik etti.

VATANDAŞLARDAN BAŞİSKELE BELEDİYESİ’NE “FİLİSTİN” TEŞEKKÜRÜ

Başiskeleliler kadar çevre ilçelerden gelen tiyatroseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği tiyatro oyunu sonrası yaptığı açıklamada, Filistin hakkında farkındalık oluşturan oyunu kendileriyle buluşturan Başiskele Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Filistin’in ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için bu tür organizasyonlara herkesin çok ihtiyacı olduğunu söyleyen vatandaşlar, Filistin halkı hakkında oluşturan dezenformasyonu ve olumsuz algıyı kırma noktasında çok güzel işlenerek ve uyarlanarak izleyiciye aktarılmış bir tiyatro oyunu olduğunu söylediler.

Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında daha da bilinçlendiklerini söyleyen vatandaşlar, dünyanın herhangi bir yerinde de olsa masum çocuklar ölürken susulmaması gerektiğini ve işgalci İsrail’in saldırılarına derhal son vermesi gerektiğini vurguladılar. Bu zamanda Filistin hakkında kendilerine de konuşma fırsatı sunan ve bu güzel tiyatro oyununu kendileriyle buluşturan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

“BİR DÜNYA BIRAKIN BİZ ÇOCUKLARA”

“Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro gösterisi öncesi Başiskele Belediyesi Müzik Okulları öğrencileri, öğretmenleri Fırat Nadir Bilgin ile birlikte sahneye çıkarak “Bir Dünya Bırakın Biz Çocuklara” şarkısını seslendirdiler. Çocuklardan oluşan koronun canlı performansı izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

l Fotoğraflar
 
BaskanOzlu_cicektakdimederken_05122023141542-3_1024_768.jpeg Orjinal Resim
FilistinHakkindaKonusmaliyizTiyatro_6_05122023141542-4_1024_768.jpeg Orjinal Resim
FilistinHakkindaKonusmaliyiztiyatro1_05122023141542-5_1024_768.jpeg Orjinal Resim
FilistinHakkindaKonusmaliyiztiyatro2_05122023141542-6_1024_768.jpeg Orjinal Resim
FilistinHakkindaKonusmaliyiztiyatro3_05122023141542-7_1024_768.jpeg Orjinal Resim
FilistinHakkindaKonusmaliyiztiyatro4_05122023141542-8_1024_768.jpeg Orjinal Resim
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım