HABERLER
Başkanı Özlü´den 19 Mayıs Mesajı
Orjinal Resim
19.05.2020 01:16:35

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Özlü, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti tarihimiz için çok önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Aziz Türk Milletimizin istikbabilinin ve istiklalinin meşalisini yandığı milli mücadelemizin başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah aradaşlarının 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışıyla yaktığı bu milli mücadele ateşi, tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin topyekun genç yaşlı, kadın erkek demeden yokluklar içerisinde ortaya koyduğu destansı bağımsızlık mücadelesi ile zaferle sonuçlanmış, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetimiz kurulmuştur.

Milli mücadele ruhumuzun rehberliğinde, birlik, beraberlik içinde sarsılmaz bir inançla devletimizin ilelebet payidar kalması için 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında dün olduğu gibi bugün de milli birliğimize yönelen her türlü tehdide karşı koyacağız.

Bu kararlı duruşumuzun en güçlü dayanağı önce ahlak ve maneviyatıyla tüm dünyaya örnek olan, saygınlığıyla takdir toplayan, başarılı ve zeki genç kardeşilerimizdir. Gençlerimiz ülkemizin sadece yarınlarını değil, enerji, dinamizm ve gelişim potansiyelimizin kaynağını temsil etmektedir. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Salgını'nda büyük bir sabır ve metanet gösteren, bizlere en büyük desteği veren yine gençlerimiz oldu. Tarihimizin en zorlu ve kötü şartlarında bütün yükü omuzlarına yüklenen gençler, geleceğimiz yine sizlerin omuzlarında yükselecek, istikbal ve istiklal meşalemizi ilelebet sizler taşıyacaksınız.

"Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!" şuuruyla zor zamanlar geçirdiğimiz bu dönemde tüm yatırım ve emanetlerin size verileceği bir medeniyet için aşk ile çalışıyor olmanın mutluluğuyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 101. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım