HABERLER
Camilerimizin Temizliği İçin Seferber Oluyoruz
Orjinal Resim
21.05.2020 14:14:09

Koronavirüs ile mücadelede Başiskele’de başarılı çalışmalara imza atan Başiskele Belediyesi, 29 Mayıs Cuma günü itibariyle ibadete açılacak olan camileri dezenfekte etmek için seferber oluyor.

Başiskele Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uzun süredir toplu ibadetlere kapalı olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta açıklanan normalleşme programı çerçevesinde 29 Mayıs’ta sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden ibadete açılması planlanan camileri virüslere karşı etkili özel solüsyonlu ilaçlarla dezenfekte etmeye hazırlanıyor.

Koronavirüs Salgını’nın ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana tedbirlerini arttırarak devam ettiren Başiskele Belediyesi dezenfekte ekipleri, 29 Mayıs’ta Cuma namazı itibariyle ilçede ibadete açılması planlanan Başiskele Müftülüğü’ne bağlı 97 camide vatandaşların daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde ibadetlerini gerçekleştirmeleri için temizlik ve dezenfekte çalışmaları seferberliği başlatıyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçenin her mahallesinde dezenfekte çalışmaları yapan belediye ekipleri, camiler ibadete kapalı olmasına rağmen belirli programlar dahilinde periyodik olarak cami avluları ve abdesthaneleri dezenfekte etmeyi ihmal etmiyordu. 29 Mayıs Cuma Namazı öncesine kadar ekipler, ilçedeki tüm camilerin iç kısımlarını da detaylı bir şekilde dezenfekte edecek.

Belediye ekipleri ayrıca uzun bir aradan sonra ibadete açılacak camilerin çevre düzenlemesini, çim biçme, mıntıka temizliği gibi işlerini de şimdiden yapmaya başladılar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de de hayata geçirilen tedbirler kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı, 16 Mart’tan itibaren camilerde toplu ibadet ile faaliyetlere ara vermişti. 

Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım