HABERLER
Başiskele İçin "Güzel İşler"
Orjinal Resim
19.06.2020 15:16:58

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Başiskele Belediyesi Birinci Yıl Değerlendirme Toplantısı, maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Başiskele’de The Ness Termal Otel’de gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, AK Parti İl eski Başkanı Mahmut Civelek, Başiskele Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Ayaz, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, Saadet Partisi Başiskele İlçe Başkanı Ethem Karakaş, CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, İYİ Parti Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar Sönmez, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda misafir katıldı. 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, açılış konuşmasında bir yılda yaptıklarını özetledi, ardından detaylı bir sunumla yaptıkları işleri, hizmetleri, projeleri katılımcılarla paylaştı. Salgın nedeniyle sınırlı sayıda davetlinin bulunduğu toplantı, sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.

Başkan Özlü, Çevre, Altyapı, Yol, Temizlik, Kültür Sanat, Gençlik Hizmetleri ve Semt Meydanları, Mesire Alanı Projesi, Kariyer ve İstihdam Projesi, Tarih Yolu Projesi, Kadın El Emeği Ürünleri Pazarı (BAŞKEM), Çocuk Üniversitesi 2. Etap projelerinin bulundukları aşama ve hedeflerini kamuoyu ile paylaştı.

Belediyenin yeni sloganının “Güzel İşler” olduğunu açıklayan Başkan Özlü, “Hizmetlerimizi yaparken, hizmetlerimizi yaptıktan sonra vatandaşlarımız, takdirlerini, “Güzel işler” yapıyorsunuz diye ifade ediyorlardı. Buradan ilham alarak bu cümleyi; “İşleyiş olarak Başiskele Belediyesi Güzel İşler” ve hizmet olarak “Başiskele Belediyesi Güzel İşler yapar” anlamları taşıyan bir slogana dönüştürdük. Sağlam, gönülden, sağlıklı, estetik… Güzel işler yapmayı yolumuz gibi sözümüz olarak da belirledik.” dedi.

Değerlendirme toplantılarını her yıl dönümünde tekrarlayacaklarını ifaden eden Başkan Özlü “Ne yaptığımızı milletimizle paylaşacağız. Ölçü halkımızın rızasıdır, teveccühüdür. Bu rızayı, bu teveccühü arayacağız. Güzel işler yapacağız, onları anlatacağız. Yeni güzel işler için enerji, ilham toplayacağız.” şeklinde konuştu.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRİLDİ

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün sunumunun tamamlamasının ardından davetlilerle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program sonlandı.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım