HABERLER
Çöp ve Geri Dönüşüm Konteynerlerine Bakım ve Temizlik    
Orjinal Resim
28.07.2020 14:30:41

Başiskele Belediyesi, ilçedeki evsel atık ve geri dönüşüm konteynerlerinin hem bakım ve onarımını hem de temizliğini yerinde yapıyor.

Başiskele’de zamanla eskiyen ve yıpranan evsel atık ve geri dönüşüm konteynerlerinin bakım, onarım ve boyama işlemleri Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılarak konteynerler yeniden estetik görünüme kavuşuyor.

Göreve başladığı günden bu yana gerçekleştirdiği hizmetlerle Başiskeleliler’in büyük takdirini toplayan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Mavi Yeşil Başiskele’de çevre ve görüntü kirliliğine neden olan problemleri ekibiyle birlikte anında çözüyor.

Başiskele Belediyesi ilçenin temizliği konusunda çalışmalarını titizlikle sürdürürken kullandığı araç ve gereçleri de yenileyerek görsel anlamda da çevre temizliğine katkı sağlıyor. Vatandaşların ve belediye ekiplerinin tespitleri sonucu eskiyen, tekerleri kırılan konteynerler yerinde tamir edilirken, paslanan ve boyası dökülenler atölyelerde tekrar boyanarak yerlerine yeniden koyuluyor.

İlçede temiz işler yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı mobil ekipler, daha temiz ve daha güzel Başiskele için çeşitli nedenlerle zamanla eskiyen, yıpranan ve paslanan çöp ve geri dönüşüm konteynerlerinin bakım, onarım ve boyama işlemlerini yerinde yaparak hem çevre ve görüntü kirliliğini engelliyor hem de belediyeye tasarruf sağlıyor.

KONTEYNERLAR TEK TEK YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLİYOR

Koronavirüs Salgını sürecinde ilçedeki tüm evsel atık ve geri dönüşüm konteynerlerini temizleyen ve dezenfekte eden Başiskele Belediyesi, Kontrollü Sosyal Hayat döneminde de bu çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelinde Kurban Bayramı öncesi her yerde bayram temizliği yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokak ve caddelerdeki konteynerleri çöp konteyneri yıkama araçlarıyla yıkayarak pırıl pırıl ederken özel solüsyonlu ilaçlarla da dezenfekte ediyor.

l Fotoğraflar
 
KonteynerTamir1_28072020143039-3_1024_768.jpeg Orjinal Resim
KonteynerTamir2_28072020143039-4_1024_768.jpeg Orjinal Resim
konteynertemzleme1_28072020143039-5_1024_768.jpeg Orjinal Resim
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım