HABERLER
Başkan Özlü: Burada Bir Yol Değil Bir Şehir İnşa Ediyoruz
Orjinal Resim
29.07.2020 16:52:02

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü talimatıyla ilçe genelinde üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Başiskele’de araç sürücüleri ve yayalar için güvenli, konforlu yol ve kaldırımlar yapan Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen istek ve talepleri programlar dahilinde yerine getiriyor. Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de sık sık yapılan çalışmaları yakından takip ederek, ekibiyle birlikte sahaya iniyor, çalışmalar hakkında bilgi alıyor. Çalışmaları büyük bir titizlikle inceleyen Başkan Özlü, Başiskeleli hemşehrilerine daha kaliteli hizmet sunabilmek için eksik gördüğü noktaların düzeltilmesi konusunda ilgili müdürlerine talimatlar veriyor.

Sahadaki incelemeler sırasında ekibiyle de hasbihal etmeyi ihmal etmeyen Başkan Özlü, bazen mesai arkadaşlarıyla birlikte çalışarak ekibine moral ve motivasyon sağlıyor. Bazen kilitli parke taşı döşeyen, bazen de asfalt serim makinesi ve silindir kullanan Başkan Özlü, Kocaeli’nin en genç belediye başkanı olarak dinamizmi, enerjisi ve çalışkanlığıyla da büyük takdir topluyor.

FATİH MAHALLESİ’NDEKİ KAVŞAK ÇALIŞMASINDA PARKE TAŞI DÖŞEDİ

Başiskele’de ulaşımın daha güvenli ve kesintisiz hale gelebilmesi için yeni kavşaklar da ilçeye kazandıran Başiskele Belediyesi, Fatih Mahallesi Haber Sokak ve Yeşil Doğa Sokak’ın Tınaztepe Caddesi’ne bağlanan kısmında kavşak düzenleme ve parke yol çalışması gerçekleştiriyor. Başkan Özlü de buradaki çalışmaları ekibiyle birlikte yerinde inceledi. Burada çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Özlü, kilitli parke yol çalışmasında mesai arkadaşlarına yardımcı olarak kendisi de yola parke taşı döşedi.

Başkan Özlü parke çalışması sırasında yaptığı açıklamada, “Aslında biz burada sadece bir parke yol çalışması yapmıyoruz, aynı zamanda bir şehir inşa ediyoruz. Parke taşını koyarken çok özenli bir şekilde bir parke taşı koyduğumuzu değil, aslında bir şehir inşa ettiğimizi unutmayacağız. Çok güzel bir şekilde evimizin banyosunun fayansını işler gibi, parke taşlarını işleyeceğiz Allah’ın izniyle.” dedi.

MERTCAN SOKAK’TA SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Döngel Mahallesi Mertcan Sokak’taki sıcak asfalt serimi çalışmalarını da yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında ekibinden bilgi alan Başkan Özlü, burada bir müddet asfalt serim ve silindir makinesini kullandı.

ÇOCUKLARA PARK MÜJDESİ

Başkan Özlü, Mertcan Sokak’taki incelemeler sırasında karşılaştığı Başiskeleli hemşehrileriyle selamlaştı, onlarla hasbihal etti. Hemşehrilerinin taleplerini de dinleyen Başkan Özlü, Mertcan Sokak’ın yanındaki boş arazide oyun oynayan çocukların yanına geçerek onlarla sohbet etti. Çocuklara büyük değer veren Başkan Özlü, çocukların park isteği üzerine Mertcan Sokak ve Özlü Sokak’ın kesiştiği boş alana park yapılması yönünde ekibine talimat verdi.

ENGELLİ VATANDAŞLARA DAHA GÜVENLİ KALDIRIMLAR

Başiskele’de yaptığı kaliteli ve güzel işlerde bedensel engelli vatandaşlarını da önemseyen ve düşünen Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı baskılı beton kaldırım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Özlü, Barbaros Mahallesi’nde yapılan görme engelliler için baskılı beton kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi. Görme engelli, tekerlekli sandalye kullanan ve bebek arabasıyla gezen vatandaşların daha rahat ve güvenli bir ulaşım sağlaması için baskılı ve rampalı kaldırımlarda yapılan boyama çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Şehirlerde bedensel, ortopedik ve görme engelli vatandaşlarımızın en çok yaşadığı sorun kaldırımlardır. Başiskele Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onları destekleyici hizmetler vermek için canla başla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım