HABERLER
Sivrisinekle Mücadele Bayramda Da Devam Edecek
Orjinal Resim
30.07.2020 13:03:39

Başiskele Belediyesi, her gün farklı mahallelerde sivrisinekle mücadeleye devam ederken Kurban Bayramı’nda da ilaçlama çalışmaları sürecek.

Yaz aylarında su birikintilerinde türemeye başlayan sivrisinek başta olmak üzere karasinek, kemirgen ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını periyodik olarak her mahallede sürdüren Başiskele Belediyesi vektörle mücadele ekipleri, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmesi için ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarına devam edecek.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün öncülüğünde Koronavirüs ile mücadele konusunda da başarılı çalışmalara imza atan Başiskele Belediyesi, normalleşme sürecinde de halkın sağlığı ve huzuru için yaz aylarında artış gösteren sivrisinek popülasyonuna karşı vektörle mücadelede aynı kararlılığı gösteriyor.

Kurban Bayramı’nda da yoğun mesaisine devam edecek olan vektörle mücadele ekipleri, sabahın erken saatleri ile akşamın geç saatlerinde ilaçlama araçlarıyla sokak ve caddelerde gezerek insan sağlığına zarar vermeyen özel solüsyonlarla sivrisineklere ve diğer vektör özelliği taşıyan böceklere geçit vermeyecek.

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Başiskele’de vektörle mücadele kapsamında hummalı bir çalışma sürdüren ekipler, ilaçlama çalışmaları yanı sıra vatandaşları da bilgilendiriyor.

Vatandaşların üremeye olanak sağlayan her türlü su birikintileri, kova, bidon, saksı altı, atık lastik vb. gibi yerlerde su birikmesinin önlenmesi, üstlerinin kapatılması veya sık sık biriken suların değiştirilmesi gerekiyor. Hayvan su yalaklarının ve çeşmelerin çevresindeki göllenmelerin giderilmesi ve bunların akar hale getirilerek kokmasının önüne geçilmesi de halk sağlığı açısından büyük önem arz ediyor.

Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım