HABERLER
Başkan Özlü Yeni Dönemde Eğitim Camiasına Başarılar Diledi
Orjinal Resim
15.02.2021 17:10:16

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim dönemine verilen 3 haftalık aranın ardından yeniden derslerine başlayacak olan öğrencilere başarılar diledi.

Başiskele’de geleceğin teminatı çocuklara ve gençlere büyük değer veren, genç kardeşlerinin psikolojik ve fizyolojik gelişimleri için gençlere yönelik güzel işler yapan Başkan M. Yasin Özlü, ikinci yarıyılın hayırlı olmasını diledi.

Başkan Özlü, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönemi’nin köy okullarında başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs Salgını dolayısıyla okullarımız uzaktan eğitime başladığından bu yana öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz eğitim sürecinin devam etmesi için çok büyük gayret gösterdiler. Bu zorlu ve meşakkatli süreçte büyük bir özveriyle çalışan tüm eğitim camiasına teşekkür ediyoruz. Başiskele Belediyesi olarak bizler de çok değer verdiğimiz kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına tablet bilgisayar yardımı yaparak eğitimlerinin aksamamasını sağlarken, semt konaklarımızda açtığımız EBA sınıflarıyla çok sayıda öğrencimize destek olduk. Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasında evlerinde kalan öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerden uzak kalmaması için çevrimiçi etkinlikler düzenledik. Tiyatro gösterileri, kültür-sanat ve el becerileri etkinlikleri, ödüllü bilgi yarışmalarıyla çocuklarımızın yanlarında olarak moral ve motivasyonlarını har daim yüksek tuttuk. Sokakta karşıladığımız çocuklarımızla sık sık hasbihal ederek istek ve taleplerini dinledik.

Okulun dört duvardan çok daha fazlası olduğunu anladığımız bu süreçte kardeşlerimizin her birinin hayatlarına ve gönüllerine dokunarak gelişimlerine katkıda bulunmak bizleri çok mutlu ediyor. Çocuklarımızın ümitlerini ve hayallerini korumaları ve geleceğe daha fazla bir umutla bakacağı, akademik başarılarının devam edeceği yeni bir döneme girdik. Çocuklarımızın gözlerindeki pırıltıyı tekrar yakından görmek, neşeli kahkahalarını duymak ve onlarla okullarımızda yeniden birlikte olabilmek için sabırsızlanıyoruz.

Milletçe Koronavirüs tedbirlerini elden bırakmayarak en kısa sürede tüm öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yine okullarında, sınıflarında bir araya geleceğine yürekten inanıyor, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönemi’nin tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım