HABERLER
Başkan Özlü´den Regaip Kandili Mesajı
Orjinal Resim
18.02.2021 09:50:59

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özlü yayımladığı mesajda hemşehrilerinin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandili’ni tebrik ederek şu ifadelere yer verdi:

“Müslümanların baharı mübarek üç ayların manevi iklimine Recep ayı ile birlikte girmenin sevincini yaşıyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Recep ayı girdiğinde “Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur” diye dua ederek bu ayların önemine işaret etmiştir. İçerisinde kutlu gecelerimizi, kandillerimizi ve Ramazan ayımızı barındıran bu mübarek ayların ilk kandili olan Regaip Kandilimiz’e kavuştuk. Yüce Allah’a bizleri bu mübarek günlere ulaştırdığı için şükrediyoruz. Koronavirüs Salgını dolayısıyla sevdiklerimize mesafeli olsak da gönüllerimiz hep bir arada iç içe ve sımsıkı. Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği bu güzel, kutlu gecelerin kıymetini bilerek içimizdeki barış ve kardeşlik duygularını daha da ön plana çıkarmalıyız. Allah’ın (c.c) rızasını kazanmak amacıyla ibadet etmeli, gönülden özveriyle çalışmalı, hastalarımızın şifa, dertlilerimizin deva bulabilmesi için birbirimize bol bol hayır dualarda bulunmalıyız.

Bu vesileyle, başta Başiskeleli hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandili’ni can-ı gönülden tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık adına sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum."

Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım