HABERLER
Başiskele Yaz Akademisi Öğrencileri Ayasofya Camii’nde
Orjinal Resim
29.07.2021 15:14:57

Başiskele Yaz Akademisi’nde yüz yüze eğitimler devam ederken çocukların gezerek öğrenmeleri için düzenlenen gezi programları da devam ediyor.

Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Başiskele Çocuk Üniversitesi tarafından koordine edilen Başiskele Yaz Akademisi, yaz döneminde geleceğin hazinesi çocuklara eğitim desteğini sürdürüyor.

Yaz Akademisi öğrencileri, teorik ve pratik derslerin yanı sıra çarşamba günleri “Kampüs Dışı Etkinlikler” ile eğitim ve eğlence amaçlı gezilere de katılıyor. Geçen haftalarda Boğaz Turu ve Miniatürk gezisinden sonra dün İstanbul’un tarihi yarımadasını gezerek tarihte yolculuk yaptılar.

BAŞKAN ÖZLÜ ÖĞRENCİLERİ UĞURLADI

İlçede eğitime ve çocuklara büyük önem veren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, bu güzel günde kardeşlerini yalnız bırakmadı. Başiskele Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan öğrencilerle bir araya gelen Başkan Özlü, öğrencileri İstanbul’a uğurladı.

91 öğrenci, 8 öğretmen ve 9 gönüllü veli otobüslere binerek İstanbul’a doğru hareket ettiler. Kısa bir yolculuk sonrası İstanbul’a varan öğrenciler, geziye Sultanahmet Meydanı’ndan başladılar. Kitaplardan gördükleri ve okudukları tarihi mekanları ve eserleri yakından görme fırsatı yakalayan Başiskele Yaz Akademisi öğrencileri, Sultanahmet Meydanı’nda Dikili Taş, Alman Çeşmesi, Sultanahmet Camii ve Ayasofya Camii’ni yakından gördüler. Özellikle Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Fethi’nden sonra ilk cuma namazını kıldığı, "Fethin Sembolü" olan ve 86 yıl sonra yeniden ibadete açılmasının ardından Ayasofya-i Kebir Camii’ne ilk kez giren çocuklar büyük bir heyecan yaşadılar. Daha sonra Gülhane Parkı’nı gezen öğrenciler, doğal güzellikler içinde unutulmaz anlar yaşadılar ve bol bol fotoğraf çekindiler.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım