HABERLER
Çocuk Trafik Eğitim Parkı İzmit’ten Öğrencileri Ağırladı
Orjinal Resim
29.07.2021 16:56:16

Başiskele Belediyesi tarafından Kocaeli’de bir ilke imza atılarak hayata geçirilen, Türkiye’ye örnek ve öncü olma özelliği taşıyan Başiskele Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda eğitimler tüm hızıyla sürüyor.

Geleceğin teminatı çocuklarımızın trafik eğitimini küçük yaşlarda kazanmalarını sağlamak ve trafikte kurallara uyan bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla hizmete açılan, çevre ilçelerden ve illerden yoğun ilgi gören Başiskele Çocuk Trafik Eğitim Parkı, anaokulu ve ilkokul öğrencilerini misafir etmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak İzmit Plajyolu Beyaz Zambak Anaokulu öğrencileri, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda pedallı araçlara binerek yola çıktılar. Çocukların hem yaya hem de sürücü olarak trafik kurallarını öğrenmeleri için özel dizayn edilen parkta, minik öğrenciler keyifli anlar yaşadılar.  

ÖNCE TEORİK BİLGİ SONRA UYGULAMA

Başiskele Çocuk Trafik Eğitim Parkı yetkilileri tarafından eğitimlerde öğrenciler, yayaların ve araç sürücülerinin uyması gereken kuralları önce eğitim videoları eşliğinde teorik olarak öğrendiler. Ardından İzmit Plajyolu Beyaz Zambak Anaokulu öğrencileri uygulama için park alanına geçtiler. Pedallı araçların direksiyonuna geçen öğrenciler yayaların ve sürücülerin trafikte uyması gereken kuralları yaşayarak ve deneyimleyerek öğrendiler.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım