HABERLER
7 Bin TL Ödüllü Fotoğraf Yarışması İçin Son Bir Hafta
Orjinal Resim
23.11.2021 15:19:44

Marmara’nın ve Kocaeli’nin yükselen değeri Başiskele’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla Başiskele Belediye tarafından düzenlenen para ödüllü fotoğraf yarışmasına katılım için son bir hafta kaldı.

Bu yıl 6.sı düzenlenen “Mavi Yeşil 4 Mevsim Başiskele” konulu fotoğraf yarışmasına son başvuru 30 Kasım 2021 Salı günü bitiyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla son katılım tarihi uzatılan Başiskele Belediyesi’nin 7 bin TL Ödüllü Fotoğraf Yarışması’na amatör ve profesyonel fotoğrafçılar fotoğraflarını internet üzerinden göndermeye devam ediyor. Mavi Yeşil Başiskele’nin eşsiz doğal güzelliklerini, kent yaşamını ve tarihi dokusunu kendi bakış açılarından objektiflerine yansıtan fotoğraf tutkunları ilçeyi en güzel şekilde tanıtmak adına kentin dört bir tarafını dolaşıyor.

Fotoğraf makinesi ve dronelarla kentin en güzel karesini yakalamaya çalışan fotoğraf sevdalıları ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini gezme ve tanıma imkânı da buluyor. Ülke genelinden tüm fotoğrafçıların büyük ilgi gösterdiği yarışmayla, bir yandan Başiskele’nin eşsiz doğal ve tarihi dokusu ön plana çıkarılırken, bir yandan da doğa ve kültür turizminin de gelişmesine katkı sağlanacak.

FOTOĞRAFLAR ONLİNE YÜKLENEBİLİYOR

Yarışmaya katılan fotoğrafçılar, eserlerini internet üzerinden http://fotograf.basiskele.bel.tr adresine girerek online olarak yükleyebiliyor. Yarışma, online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecek.

BİRİNCİYE 7000 TL ÖDÜL

Duayen fotoğraf sanatçılarından oluşan jüri tarafından dereceye girecek olan fotoğraflar ödüllendirilecek. Yarışmada birinci seçilen fotoğrafın sahibine 7000 TL, ikincisine 5000 TL, üçüncüsüne ise 3000 TL verilecek.

Ayrıca yarışma sonucunda sergileme için seçilen her bir eser için 200 TL ödül verilecek. Sergiye seçilecek olan 50 eser için toplamda 10.000 TL dağıtılacak.

Ödül töreni ve sergi tarihi Başiskele Belediyesi tarafından programlanıp yarışmaya katılan fotoğrafçılara ve kamuoyuna duyurulacak.

SONUÇLAR 10 ARALIK 2021’DE AÇIKLANACAK

Yarışmanın değerlendirme toplantısı profesyonel fotoğrafçılardan oluşan jüri tarafından 2 Aralık 2021 yapılacak ve sonuçlar 10 Aralık 2021’de açıklanacak.

YARIŞMA KATILIM KOŞULLARI BELEDİYENİN WEB SİTESİNDE

Fotoğraf yarışmasına katılım şartları detaylı olarak https://fotograf.basiskele.bel.tr/yarisma-hakkinda linkinden öğrenilebiliyor. Yarışmada; her bir katılımcı Başiskele ilçe sınırları içinde 2020 ve 2021 yılında çekilmiş birbirinden farklı en fazla 5 (beş) adet renkli fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor. Daha önce yapılan bir yarışmada ödül, sergileme (derece, başarı, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar kabul edilmeyecek.

Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım