HABERLER
"Öğretmenlerimiz Toplumumuzun İhyasında Her An En Ön Safta"
Orjinal Resim
24.11.2021 10:13:58

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Geleceğin hazinesi çocukları ve gençleri eğiten öğretmenlerin, toplumun inşasında ve ihyasında önemli bir faktör olduğunu kutlama mesajında vurgulayan Başkan Özlü mesajına şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözleriyle öğretmenlik mesleğinin vatanımız, milletimiz ve toplumumuz için ne kadar önemli olduğunu bizlere aktarmıştır. Gönülden sevgi, şefkat ve fedakârlık isteyen kutsal bir meslek olan öğretmenlik görevini üstlenen öğretmenlerimiz, gençlerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde büyük rol alarak geleceğimizin büyük güvencesidirler. Bizler de bu bilinçle ilçemizde hem geleceğimizin hazinesi olarak gördüğümüz çocuklarımızın ve gençlerimizin hem de kıymetli öğretmenlerimizin her zaman yanında ve onların destekçileriyiz. Başiskelemiz’de gençlerimize yönelik hizmetleri tek bir çatı altında buluşturan Genc-i Âlâ Gençlik Modelimiz ile eğitimden sanata, spordan sağlığa her alanda gelecek nesillerimizin gelişimi ve yükselişi için büyük gayret gösteriyoruz. Başiskele Belediyesi olarak bizler de her türlü övgüyü hak eden eğitim camiamız ile birlikte kentimizin ve insanımızın ihyasına katkı sunuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, başarılı, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”

Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım