HABERLER
Başiskele Belediyesi´nden Çocuklara Bir Müjde Daha
Orjinal Resim
8.06.2021 11:23:26

Başiskele Belediyesi, ilçenin her bir mahallesine vatandaşların talepleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni parklar yaparak çocuklara güvenli ve modern yeni oyun alanları oluşturulmaya devam ediyor.

Başiskele’de geleceğin teminatı çocuklarımızın ve yetişkinlerin sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla belediye ekiplerince ilçenin genelinde zamanla eskiyen ve yıpranan parkların bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, mahallelerde uygun bulunan alanlara yeni çocuk parklarının yapımı da sürüyor.

Başiskele Belediyesi tarafından Barbaros Mahallesi Favori Sokak’ta yer alan boş arazi projelendirildi ve Favori Sokak Parkı için çalışmalar başladı. Yaklaşık 3500 metrekare alan üzerine yapılacak olan parkta, çocukların güvenle ve rahat bir şekilde vakit geçirebilecekleri bir kuleli 3 kaydıraktan oluşan oyun grubu ve 3 potalı basket sahası yer alacak. Ayrıca yetişkinlerin de güzel vakit geçirebilmeleri için kamelyalar ve banklar konulacak. Mavi Yeşil Başiskele’nin yeşiline yeşil katacak parkta daha sonra ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları da yapılacak.

BAŞKAN ÖZLÜ: “MAHALLELERİMİZİN İHTİYAÇLARINA GÖRE YENİ PARKLAR YAPACAĞIZ”

İlçede yeşil alanlara ve çocuklara büyük önem veren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de parkta gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip etti. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Özlü, teknik ekibinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Konuyla ilgili burada açıklamalarda bulunan Başkan M. Yasin Özlü, “İlçemizde çocukların oyun alanı olarak düzenlenen parklarda, oyun gruplarının bakım ve onarımını yaptık, zeminlerini yenileme çalışmalarını yaptık. Bunları yaparken çocuklarımız için mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre yeni parklar yapmaya devam ediyoruz. Mahalle ve sokaklarımızda değerlendirilebilecek her uygun yeri çocuklarımız için oyun parkı, yetişkinlerimiz için de hoş vakit geçirerek sosyal yaşamlarını sürdürebilecekleri yerler haline getireceğiz” dedi.

l Fotoğraflar
 
FavoriSokakParkCocuklar_08062021112324-6_1024_768.jpeg Orjinal Resim
FavoriSokakParki_08062021112324-7_1024_768.jpeg Orjinal Resim
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım